PRVI POSREDOVALCI

Ste že slišali za prve posredovalce? Gre za program, v katerega so vključeni posamezniki, za katere ni nujno, da imajo predhodno medicinsko znanje, so pa seveda usposobljeni za nudenje prve pomoči.

Prvi posredovalci so usposobljeni laiki, ki sicer nimajo predhodnega strokovnega medicinskega znanja, vendar posedujejo znanja prve pomoči. Za to morajo opraviti dvodnevni tečaj in izpit oskrbe življenjsko ogroženih stanj, na podlagi katerih pridobijo certifikat in naziv prvi posredovalec. V mesecu juniju je tudi na območju Mestne občine Koper zaživela mreža prvih posredovalcec. Trenutno občina šteje 24 prvih posredovalcev, na Rdečem križu Koper pa pričakujejo še bistveno večjo številko vključenih. Vodja projekta prvih posredovalcev je Iris Ozimič iz koprskega Rdečega križa, sicer pa študentka Univerze na Primorskem Fakultete za vede o zdravju.