NA UP SO V SKLOPU UVAJALNIH DNI (»ORIENTATION DAYS«) IZREKLI DOBRODOŠLICO TUJIM ŠTUDENTOM

V petek, 27. septembra 2019, so na Univerzi na Primorskem (UP) v sklopu uvajalnih dni (»Orientation Days«) pozdravili študente iz tujine, ki so se odločili za študij ali študijsko izmenjavo na naši univerzi. Predstavili so jim UP in novo okolje, jih popeljali po središču Kopra ter jim, skupaj s študenti tutorji, pomagali pri izpolnjevanju dokumentacije za pridobitev dovoljenj za bivanje v Sloveniji.

To so dnevi, namenjeni študentom od drugod, ki so UP izbrali za nadaljnji študij oziroma za nekajmesečno izmenjavo v okviru različnih projektov mobilnosti. Strokovni sodelavci skupaj s študenti tutorji, ki se tekom študijskega leta na delavnicah Kariernega centra Univerze na Primorskem usposabljajo za svetovanje tako študentom od drugod, kot tudi študentom s posebnimi potrebami, sprejmejo in spremljajo tuje študente, ko urejajo potrebne dokumente za bivanje na Obali za čas študija. Prav tako jim organizirajo srečanja s predavatelji, raziskovalci in drugimi študenti, s čimer jim pomagajo prek prvih ovir. Prav zato se mnogi vračajo, nekateri med njimi pa celo ostanejo in si tu ustvarijo družino.