UP FHŠ S PARTNERJI OBUJA RAZISKOVANJE POMORSKE ZGODOVINE

Fakulteta za humanistične študije Univerze na Primorskem (UP FHŠ) je organizirala mednarodno znanstveno konferenco z naslovom »Svobodna plovba in prosta pristanišča na Jadranu – tri stoletja. Pristaniška infrastruktura, delo v pomorstvu in migracije po morju«. Dogodek je potekal 28. in 29. novembra 2019 na UP FHŠ v Kopru. S konferenco so želeli obeležiti tristoto obletnico razglasitve prostih pristanišč v Trstu in na Reki ter pred tem še svobodne plovbe na Jadranu, predvsem pa obuditi interes do pomorske zgodovine pri nas. Na konferenci so svoje referate predstavili raziskovalci in strokovnjaki iz Slovenije, Italije, Hrvaške, Nemčije in Velike Britanije. Posebej velja opozoriti na okroglo mizo na temo »Živeti s pristaniščem«, na kateri so sodelovali župan Mestne občine Koper Aleš Bržan, predstavnik Luke Koper d. d. Sebastjan Šik ter drugi strokovnjaki s področja pomorske zgodovine in pomorstva. Glavni sofinancer celotne konference je bila Luka Koper v okviru sklada Živeti s pristaniščem. Konferenca z zaključno okroglo mizo se je izkazala kot zanimiv in koristen dogodek za Luko in univerzitetno mesto Koper ter širšo (tudi čezmejno) strokovno javnost.