UP FTŠ TURISTICO OBISKALI PREDSTAVNIKI RUSKE UNIVERZE NORTH-CAUCASUS FEDERAL UNIVERSITY (NCFU)

Na Fakulteti za turistične študije – Turistici Univerze na Primorskem smo v ponedeljek, 2. december 2019, gostili predstavnike ruske univerze North-Caucasus Federal University (NCFU).

O možnostih sodelovanja so se pogovarjali predstavniki NCFU: rektor dr. Dmitrii Bespalov, prorektorica za študijske zadeve dr. Irina Solovieva, direktor NCFU Inštituta za naravoslovne znanosti Andrey Bratsikhin in vodja Ruskega kulturnega centra v Ljubljani Marina Guskova, in predstavniki Univerze na Primorskem: prorektor za internacionalizacijo izr. prof. dr. David B. DeVallance, dekan UP FTŠ Turistice izr. prof. dr. Janez Mekinc, prodekan za znanstveno-raziskovalno delo izr. prof. dr. Gorazd Sedmak, prodekan za mednarodno in razvojno sodelovanje izr. prof. dr. Dejan Križaj ter vodja Sektorja za izobraževalno in mednarodno dejavnost ter kakovost Tatjana Mikelić Goja.

NCFU, ki šteje 24.000 študentov, je bila ustanovljena leta 2012. Pokriva številna študijska in raziskovalna področja, velik interes pa so pokazali za sodelovanje na področju turizma. V letu 2020 bosta dve študentki NCFU izvedli študijsko izmenjavo na UP FTŠ Turistici, za okrepitev medsebojnih izmenjav pa sta se univerzi dogovorili tudi za prijavo v okviru programa mobilnosti Erasmus+. Natančnejši načrt aktivnosti bosta univerzi opredelili predvidoma do konca leta, ko naj bi podpisali tudi sporazum o sodelovanju na področju  izobraževanja in znanstveno-raziskovalnega dela.