V petek, 28. 9. 2018 je Univerza na Primorskem (UP) že tretje leto zapored organizirala Evropsko noč raziskovalcev 2018, ki je potekala v okviru projekta “SAWE – Varni z znanostjo”

Letošnja Evropska noč raziskovalcev je potekala na različnih lokacijah v Kopru– v dvorišču Rektorata Univerze na Primorskem, dvorišču Pretorske palače, v stavbi Galeb Univerze na Primorskem Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP FAMNIT) ter v Izoli na Univerzi na Primorskem Fakulteti za vede o zdravju in Arheološkem parku Simonov zaliv.

Program je bil vsebinsko zelo bogat, potekale so različne delavnice s področja matematike, zdravstva, pedagogike, biologije, kineziologije, geografije, zgodovine in turizma. Delavnic so se udeležili učenci, dijaki in tudi drugi obiskovalci ter tako spoznali pomen poklica raziskovalca.