V četrtek, 27. 9. 2018, so na Univerzi na Primorskem (UP) v sklopu Orientacijskih dnevov – »Orientation Days« izvedli številne aktivnosti za dobrodošlico vsem študentom iz tujine, ki so se vpisali na njihovo univerzo ali so jo izbrali za opravljanje študijske izmenjave.

Po predstavitvi univerze in dežele so jih sodelavci UP s pomočjo študentov tutorjev in predstavnikov Upravne enote Koper usmerjali pri izpolnjevanju dokumentacije, potrebne za pridobitev dovoljenj za bivanje v Sloveniji. Po ogledu Kopra in okušanju primorskih kulinaričnih dobrot so jih odpeljali na Univerzo na Primorskem Fakulteto za turistične študije – Turistico, kjer so predstavili kulinarične dobrote svojih držav. Večer je bil namenjen druženju, že naslednji dan pa so izvedli delavnico, v sklopu katere so od študentov dobili informacije o njihovih dosedanjih mednarodnih izkušnjah, predvsem pa so želeli izvedeti, zakaj so se odločili za študij na UP in kakšna so njihova pričakovanja.