Na Univerzi na Primorskem, od novembra 2014 deluje tudi Konfucijeva učilnica, ki deluje pod okriljem Konfucijevega inštituta Ljubljana. Namenjena je odraslim vseh starostnih skupin, študentom, dijakom, učencem in predšolskim otrokom, da pobliže spoznajo bogato kitajsko kulturo in jezik.

Univerza na Primorskem Konfucijeva učilnica skozi vse leto organizira različne delavnice (tečaji kitajske kuhinje, kaligrafije in slikanja, izdelovanja lampijonov,…), tečaje kitajskega jezika, predavanja, prireditve in šole kitajskega jezika in kulture v poletnih, jesenskih in zimskih mesecih.

Letošnja, že četrta Poletna šola kitajskega jezika in  kulture je potekala sredi čudovitega parka na Debelem rtiču v začetku meseca julija. Učenci so bili deležni učenja kitajskega jezika, spoznavanja kitajske kulture s predavanji in delavnicami ter športnih aktivnosti.

Kamera spletnega portala UP BUDI je učence obiskala na Debelem rtiču in posnela kako izgleda del dneva Poletne šole kitajskega jezika in kulture.

Video prispevek sta pripravila Anja Curk Repič in Damjan Muhič.