Drugi tekmovalni dan EUP v vaterpolu je prinesel ponovno zmago Primorcev

Vaterpolisti Univerze na Primorskem so drugi tekmovalni dan Evropskega univerzitetnega prvenstva v vaterpolu, 12. julij, dosegli še drugo zmago, potem ko so z visoko razliko 12:3 premagali Univerzo sv. Cirila in Metoda v Skopju. A njihov uspeh je žal zasenčila huda poškodba makedonskega vaterpolista Nikole Tomovskega, zaradi katerega je bila tekma predčasno končana.

Neljubi dogodek se je zgodil v tretji četrtini, ko so Makedonci neuspešno izpeljali napad po levi strani. Takrat se je Tomovski povsem ustavil, njegovi kriki pa so nakazovali, da gre za resno poškodbo. K njemu so hitro priplavali igralci obeh ekip in mu pomagali iz bazena, takrat pa je postalo jasno, da gre za hudo poškodbo kolena. Makedonskega igralca so odpeljali z rešilnim avtomobilom, tekma pa se je končala predčasno z izidom 12:3 za Primorce.

Dvoboj med Univerzo na Primorskem in Univerzo sv. Cirila in Metoda v Skopju se je začel po željah domačinov. Miha Fakin in Peter Brozović sta zadela v razmaku 32 sekund za vodstvo z 2:0, Makedonci pa so v četrti minuti znižali izid z golom Iva Ristovskega. Ekipi sta do konca četrtine dosegli še po en gol, za Primorce je zadel Nejc Potočnik, Makedonce pa je na gol razlike približal Tomovski, ki je tik pred iztekom časa s sredine bazena presenetil domačega vratarja Marka Prcaća.

Vodja primorske ekipe Blaž Ćeklić je v drugi četrtini na gol poslal Mattio Sponzo, kar se mu je obrestovalo. Drugi vratar je »zaklenil« svoj gol, njegovi soigralci pa so v napadu dosegali gol za golom in z delnim izidom 7:0 povedli z 10:2. Makedonci so pohod Primorcev prekinili šele v zadnji minuti z golom Tomovskega, izid polčasa pa je postavil Potočnik.

Primorska zasedba je v tretji četrtini zadela še dvanajstič, ko je Peter Brozović s svojim četrtim golom povišal na 12:3, nato pa se je poškodoval Tomovski, zaradi česar je bila tekma dolgo prekinjena, na koncu pa tudi predčasno zaključena.

Smo bolj kakovostni od Makedoncev, kar se je na koncu poznalo tudi pri rezultatu. Tokrat našemu prvemu vratarju na začetku tekme ni šlo, zato sem se zavoljo dviga atmosfere odločil za menjavo. Na takšnem tekmovanju je potrebna rotacija igralcev, saj ne moremo pričakovati, da bodo vsi igralci enako razpoloženi prav vsak dan. Tekma je bila žal predčasno končana zaradi poškodbe Nikole Tomovskega, ki mu želimo hitro okrevanje,« je povedal vodja domače ekipe Blaž Ćeklić in se nato usmeril na nadaljnji spored: »Univerza v Splitu je zagotovo odlična ekipa in z njo nas čaka težka borba, glede Univerze v Budimpešti in Univerze v Lyonu pa menim, da smo realno boljši. Če bomo igrali kot ekipa, se bomo na koncu lahko borili za prvo mesto.

Na drugih dveh tekmah je Univerza v Splitu s kar 14:2 premagala Univerzo v Beogradu, tekma med Univerzo v Lyonu in Univerzo v Budimpešti pa se je končala brez zmagovalca (6:6).

Tekme bodo potekale vsak dan do vključno sobote, 15. julija, med 19. in 22. uro, njihov razpored pa je objavljen na uradni spletni strani pokala. Ogledati si jih je mogoče brezplačno. Vse tekme, na katerih igra vaterpolo ekipa Univerze na Primorskem, se začnejo ob 21. uri.