Poletna šola Politologije 2016: predavanje dr. Andraža Terška

Letošnja Poletna šola Politologije se je med tridnevnim druženjem (od petka, 26., do nedelje, 28. avgusta) predavateljic in predavateljev, raziskovalk in raziskovalcev, študentk in študentov ter zainteresirane javnosti osredotočila na vprašanje in problematiko svobode.

Osnovna tema niza predavanj in razprav ter okroglih miz je bila problematika svobode danes, kar pomeni v pogojih depresije in vojn ter drugih, sila zahtevnih nalog in problemov, ki jih pred nas postavlja naš čas oz. tisto, kar so generacije pred nami prepustile nam v – vse prej kot slavno – dediščino.

Na video posnetku je predavanje dr. Andraža Terška (UP FM) »Govoreči in razmišljujoči ali o razmerju med svobodo in pravilnostjo« z dne 27. avgusta.