KOŠARKARJI UP PRVI V BENETKAH

Košarkarska reprezentanca Univerze na Primorskem (UP) se je v sredo, 10. aprila, udeležila mednarodnega košarkarskega univerzitetnega turnirja v Benetkah (2. Trofeo Leone di San Marco). Ekipa UP je pometla s konkurenco in zasedla 1. mesto. Na prvi tekmi so bili boljši od CUS Verone 59:34, na drugi tekmi pa so brez težav premagali CUS Venezia 76:45. Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran Andrej Volk (UP FM), najboljši strelec pa je bil Martin Kosin (UP FVZ).

Ekipo UP so zastopali: Andrej Volk (UP FM), Martin Kosin (UP FVZ), Nejc Habulin (UP FVZ), Luka Boroja (UP FTŠ – TURISTICA), Tine Petrič (UP FTŠ – TURISTICA), Slavko Tuka (UP FHŠ), Boštjan Lazar (UP FM) in vodja ekipe Boštjan Lešnik (UP).

Konec meseca maja se ekipa odpravlja na Mednarodni univerzitetni turnir v Moskvo. O turnirju in igri fantov v Moskvi bomo poročali tudi na UP Budi.