Univerzitetni inkubator Primorske postal del slovenske mreže FabLab

Na iniciativo Centra za razvoj in prenos znanja UP bo tudi Univerzitetni inkubator Primorske (UIP) postal del slovenske mreže FabLab (angl. fabrication laboratory), ki povezuje ustvarjalne prototipne laboratorije za dvig inovativnosti regije. Projekt, ki ga vodi doc. dr. Emilija Stojmenova Duh s Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani, je nastal zaradi nezadostnih in razpršenih ter slabo dostopnih eksperimentalnih zmogljivosti v Sloveniji. Prizadeva si okrepiti raziskave in inovacije na tehnoloških in gospodarskih področjih z vzpostavitvijo in krepitvijo trajnostnega medregijskega sodelovanja med obstoječimi ustvarjalnimi laboratoriji, malimi in srednjimi podjetji, start-upi ipd.

Prototipni laboratoriji fablabi so kreativni odprti prostori z najrazličnejšo opremo in predstavljajo tehnološko platformo za prototipiranje inovacij in izumov ter spodbudo za lokalno podjetništvo, hkrati pa so platforma za učenje in inovacije. V petek, 7. julija 2017, sta pristopni izjavi k projektu podpisala direktor UIP, Dorijan Maršič, in ravnatelj Srednje tehnične šole, Iztok Drožina.

Univerzitetni inkubator Primorske