Univerzo na Primorskem obiskal nemški veleposlanik

Danes je Univerzo na Primorskem obiskal veleposlanik Nemčije v Sloveniji, njegova ekscelenca Klaus Riedel.

Rektor prof. dr. Dragan Marušič in izr. prof. dr. Andreja Kutnar sta mu predstavila projekt Center odličnosti za raziskave in inovacije na področju obnovljivih materialov in zdravega bivanjskega okolja InnoRenew CoE in možnosti sodelovanja pri njegovi promociji. Gospod veleposlanik je izrazil naklonjenost projektu in medsebojnemu sodelovanju Slovenije in Nemčije na raziskovalnem področju. S sodelavko gospo Evo Grešak sta predstavila tudi možnosti izmenjav v okviru programa German Academic Exchange Service in dogovorjeno je bilo, da se v kratkem organizira predstavitev programa za študente in profesorje naše univerze.